TAC KOLEJLERİ öğrencilerin temel bilimsel konuları kavramalarını sağlayan, doğadaki olayların oluşum prensiplerini yaşayarak, deneyerek, görerek ve el yapımı montaj yaparak keşfetmelerine imkan veren VRULE yeni nesil akıllı bilim ve eğitim setleri ile öğrencilerine bilim sevdirmeyi amaç edinmiştir.

VRULE Akıllı Eğitim Setleri ile öğrenciler el yapımı, montaj ve uygulama yoluyla; zeka gelişimlerini arttırır, araştırma duygusunu canlandırır, öğrenmeyi eğlenceli ve zevkli hale getirir. “Öğrencilerin içindeki potansiyelin açığa çıkmasını sağlar.” Kendi kendine öğrenme yeteneğinin dışında sınıfta olayın teorisinin de birlikte anlatılmasıyla öğrencinin öz güvenini geliştirir, böylece sebep-sonuç ilişkisi kurmasını sağlar. Çocuklar bu sıra dışı eğitim modeli ile, hayatlarında yeni bir başlangıç yakalar. Sadece fen öğrenimi için değil, doğa, fizik, kimya, biyoloji, astronomi, sanat, matematik… vb. alanlardaki pek çok bilgiyi öğrenmelerini sağlar.

Modelleme ile öğrenmeyi etkin bir şekilde yapıp, çocukların ilgilerini görselleştirerek, içlerindeki YARATICI GÜCÜ harekete geçirir. “Gerçek ve renkli dünyayı algılamalarını ve yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlar.”

Ayrıca okulumuzda ROBOTİK KULÜBÜMÜZ ile öğrencilerimiz kendi robotlarını tasarlayabilir, yazılımlarını kodlayabilir, sensörler ekleyebilir ve dünya ile entegre bir eğitim sistemi ile robot teknolojisi ile lise yıllarında tanışabilirler.